Sunday, August 19th, 2018

Guud ahaan Jidwalka koobka Adduunka biloow ilaa dhamaad ka bogo

Published on June 14, 2018 by   ·   No Comments  ·  

(14-6-2018) Waxaan idiin soo Gudbineynaa aqyaareey Jidwalka koobka aduunka oo maanta ka bilaaban doona dalka Ruushka qaabka loo dheeli doono Garoomada iyo Saacadaha kala duwan ee uu kulan kastaa bilaaban doono ayaad ka bogan kartaa

Group stages

Thursday 14 June

Russia vs Saudi Arabia (Group A) – Moscow (Luzhniki) – 4pm – ITV

Friday 15 June

Egypt vs Uruguay (Group A) – Ekaterinburg – 1pm – BBC

Morocco vs Iran (Group B) – St Petersburg – 4pm – ITV

Portugal vs Spain (Group B) – Sochi – 7pm – BBC

Saturday 16 June

France vs Australia (Group C) – Kazan – 11am – BBC

Argentina vs Iceland (Group D) – Moscow (Spartak) – 2pm – ITV

Peru vs Denmark (Group C) – Saransk – 5pm – BBC

Croatia vs Nigeria (Group D) – Kaliningrad – 8pm – ITV

Sunday 17 June

Costa Rica vs Serbia (Group E) – Samara – 1pm – ITV

Germany vs Mexico (Group F) – Moscow (Luzhniki) – 4pm – BBC

Brazil vs Switzerland (Group E) – Rostov-on-Don – 7pm – ITV

Monday 18 June

Sweden vs South Korea (Group F) – Nizhny Novgorod – 1pm – ITV

Belgium vs Panama (Group G) – Sochi – 4pm – BBC

Tunisia vs England (Group G) – Volgograd – 7pm – BBC

Colombia vs Japan (Group H) – Saransk – 1pm – BBC

Poland vs Senegal (Group H) – Moscow (Spartak) – 4pm – ITV

Russia vs Egypt (Group A) – St Petersburg – 7pm – BBC

Wednesday 20 June

Portugal vs Morocco (Group B) – Moscow (Luzhniki) – 1pm – BBC

Uruguay vs Saudi Arabia (Group A) – Rostov-on-Don – 4pm – BBC

Iran vs Spain (Group B) – Kazan – 7pm – ITV

Thursday 21 June

Denmark vs Australia (Group C) – Samara – 1pm – ITV

France vs Peru (Group C) – Ekaterinburg – 4pm – ITV

Argentina vs Croatia (Group D) – Nizhny Novgorod – 7pm – BBC

Friday 22 June

Brazil vs Costa Rica (Group E) – St Petersburg – 1pm – ITV

Nigeria vs Iceland (Group D) – Volgograd – 4pm – BBC

Serbia vs Switzerland (Group E) – Kaliningrad – 7pm – BBC

Saturday 23 June

Belgium vs Tunisia (Group G) – Moscow (Spartak) – 1pm – BBC

South Korea vs Mexico (Group F) – Rostov-on-Don – 4pm – ITV

Germany v Sweden (Group F) – Sochi – 7pm – ITV

Sunday 24 June

England vs Panama (Group G) – Nizhny Novgorod – 1pm – BBC

Japan vs Senegal (Group H) – Ekaterinburg – 4pm – BBC

Poland vs Colombia (Group H) – Kazan – 7pm – ITV

Monday 25 June

Uruguay vs Russia (Group A) – Samara – 3pm – ITV

Saudi Arabia vs Egypt (Group A) – Volgograd – 3pm – ITV

Spain vs Morocco (Group B) – Kaliningrad – 7pm- BBC

Iran vs Portugal (Group B) – Saransk – 7pm – BBC

Tuesday 26 June

Denmark vs France (Group C) – Moscow (Luzhniki) – 3pm – ITV

Australia vs Peru (Group C) – Sochi – 3pm – ITV

Nigeria vs Argentina (Group D) – St Petersburg – 7pm – BBC

Iceland vs Croatia (Group D) – Rostov-on-Don – 7pm – BBC

Wednesday 27 June

South Korea vs Germany (Group F) – Kazan – 3pm – BBC

Mexico vs Sweden (Group F) – Ekaterinburg – 3pm – BBC

Serbia vs Brazil (Group E) – Moscow (Spartak) – 7pm – ITV

Switzerland vs Costa Rica (Group E) – Nizhny Novgorod – 7pm – ITV

Thursday 28 June

Japan vs Poland (Group H) – Volgograd – 3pm – BBC

Senegal vs Colombia (Group H) – Samara – 3pm – BBC

England vs Belgium (Group G) – Kaliningrad – 7pm – ITV

Panama vs Tunisia (Group G) – Saransk – 7pm – ITV

Round of 16

(Matches in bold are potential England fixtures)

Saturday 30 June

Group C winner vs Group D runner-up – Kazan, 3pm (Match 50)

Group A winner vs Group B runner-up- Sochi, 7pm (Match 49)

Sunday 1 July

Group B winner vs Group A runner-up- Moscow (Luzhniki), 3pm (Match 51)

Group D winner vs Group C runner-up – Nizhny Novgorod, 7pm (Match 52)

Monday 2 July

Group E winner vs Group F runner-up – Samara, 3pm (Match 53)

Group G winner vs Group H runner-up – Rostov-on-Don, 7pm (Match 54)

Tuesday 3 July

Group F winner vs Group E runner-up – St Petersburg 3pm (Match 55)

Group H winner vs Group G runner-up – Moscow (Spartak), 7pm (Match 56)

Quarter-finals

Friday 6 July

Winner match 49 vs Winner match 50 – Nizhny Novgorod, 3pm (Match 57)

Winner match 53 vs Winner match 54 – Kazan, 7pm (Match 58)

Saturday 7 July

Winner match 55 vs Winner match 56 – Samara, 3pm (Match 60)

Winner match 51 vs Winner match 52 – Sochi, 7pm (Match 59)

Semi-finals

Tuesday 10 July

Winner match 57 vs Winner match 58 – St Petersburg, 7pm (Match 61)

Wednesday 11 July

Winner match 59 vs Winner match 60 – Moscow (Luzhniki), 7pm (Match 62)

Third place play-off

Saturday 14 July

Loser match 61 vs Loser match 62 – St Petersburg, 3pm

Final

Sunday 15 July

Moscow (Luzhniki), 4pm

Qalinka Cayaaraha Xafiiska Wararka Muqdisho

E-mail: info@qalinkacayaaraha.com

Wararka Maanta

Daawo Goos Gooska iyo Sawirada Barcelona oo badisay iyo Messi oo 2 Gool dhaliyey

(19-8-2018) Kooxda Kubada Cagta Barcelona ayaa Guul ka Gaartay kulankii koowaad ee ay Cayaartay Horyaalka La Liga waxaana ...

Harry Kane oo ka Gudbey Sixirkii Goolasha ka hortaagnaa Bisha August

(19-8-2018) Weeraryahanka kooxda Tottenham ee Harry Kane ayaa ugu danbayn ka gudbey Sixirkii kahortaagnaa dhanka Goolasha bisha August kadib markii ...

Kumuu ahaa Xiddiga loo doortay Man of the match kulankii Chelsea iyo Arsenal?

(19-8-2018) Kadib kulankii xiisaha badnaa ee dhex maray kooxaha Chelsea iyo Arsenal ayaa waxaa lasoo saaray qiimeyn lagu ...

Daawo Goos Gooska Iyo Sawirada Kulankii Baraarihii Chelsea iyo Baroortii Arsenal

(19-8-2018) Kooxda Kubada Cagta Chelsea ayaa Guul muhiim ah ka gaartay kulankii Xiisaha badnaa ee ay lacaayareen kooxda ...

Daawo Goos Gooska iyo Sawirada Juventus oo dirqi ku badisay iyo Ronaldo oo aan Gool dhalin

(19-8-2018) Kooxda Kubada Cagta Juventus ayaa Guul dirqi ah ka Gaartay kulankii bilaawga u ahaa Horyaalka Talyaaniga ee ...

Alexis Sanchez oo laga Saaray Liiska Cayaartoyda Manchester United ee kulanka Brighton

(19-8-2018) Manchester United Cayaaryahankeeda Alexis Sanchez ayaa laga Saaray Liiska Cayaartoyda Naadigaas ee Axada la Cayaari doonta Kooxda ...

Xulka dalka Braziil oo la magacaabay iyo Cayaaryahan Manchester United oo lagu daray

(18-8-2018) Macalinka xulka dalka Braziil ayaa u yeeray Cayaartoyda Xulkaas kuwaas oo Cayaari doonaa markii koowaad tan iyo ...

Julen Lopetegui Goormee ayuu dooran doonaa Goolhayaha Koowaad ee Real Madrid

(18-8-2018) Macalinka kooxda Real Madid Julen Lopetegui ayaa Go aan ka Gaari doona qofka Noqon doona Goolhayaha koobaad ee ...

Daawo Sawirada Paul Pogba iyo Cayaartoyda Manchester United oo si farxadi kujirto uga qayb qaadanaya Tababarka

(18-8-2018) Cayaartoyda Kooxda Manchester United oo uu ka muuqdo Xiddiga Paul Pogba ayaa la arkayey iyaga oo si ...

Halyeyga Manchester United Oo Fariin U Diray Ciyaaryahan Paul Pogba

(18-8-2018) Ryan Giggs ayaa aaminsan in Paul Pogba oo faaidooyin badan ka heli doono in uu xirto calaamada ...

Real Madrid Oo Lacagtii Abid Ugu Badnayd Ku Dalbatay Xiddiga Reer Brazil Ee Neymar

(18-8-2018) Madaxweynaha kooxda kubadda cagta Real Madrid ee Florentino Pérez ayaa go’aamiyey inay dalab rasmi ah ka gudbiyaan ...

Cayaartooyda Barcelona Kulanka Alaves Oo La Soo Saaray

(18-8-2018) Kooxda kubada cagta Barcelona ayaa soo saartay liiska ciyaartooydeeda ee ka qeyb gali doona kulanka furitaanka horyaalka ...

Suuqa kala iibsiga Talyaaniga oo Xirmay iyo dhamaan Kooxaha Horyaalkaas Cayaartoyda ay qaateen iyo kuwa ka tegay

(18-8-2018) Waxaa Xalay Fiidkii hore soo gaba gaboobey dhamaan suuqa kala Cayaartoyda ee Horyaalka Talyaaniga waxaana lakala qaatay ...

Horyaalada Spain iyo Talyaaniga oo Maanta bilaabanaya iyo dhamaan Cayaaraha dhacaya Saacadaha ay bilaaban doonaan?

(18-8-2018) Waxaa Galabta iyo caawa lacayaari doonaan kulamo aad u xiiso badan iyada oo ay bilaaban doonaan Horyaal;ada ...

Cayaaryahan Gervinho Oo Ku Biiray Koox Ka Dhisan Horyaalka Serie A

(18-8-2018) Kooxda Parma oo dhawaan u soo dalacday heerka koowaad ee Talyaaniga ayaa la saxiixatay ciyaaryahankii hore ee ...